Twitter Hack Wyniki w Bitcoin Cash Grab

Masowy hack na Twitterze, który widział wysoko postawionych użytkowników, takich jak Bill Gates, Elon Musk i Barack Obama skompromitowany i uwikłany w oszustwo Bitcoin wczoraj był “skoordynowanym atakiem inżynierii społecznej” według firmy. Pomimo dostępu do kont najbogatszych Immediate Edge i najpotężniejszych ludzi i firm na świecie, hakerzy zdołali jedynie zamieścić w sieci kilka stron ₿13, co wydaje się być szczęśliwą ucieczką dla platformy.

Prawdziwa skala hakowania na Twitterze nie jest jeszcze znana, ale zrozumiałe jest, że hakerzy zdołali przejąć konta wielu znanych osób i firm, które kiedyś kierowały użytkowników na fałszywą stronę internetową pod pozorem darowizny Bitcoina. Kiedy strona została szybko zablokowana przez Cloudflare, hakerzy zwrócili się do jednej z najstarszych sztuczek w książce o oszustwie Bitcoinów:

Elon Musk Hack

Niestety, wydaje się, że wiele osób wzięło te przekręty za prawdziwe i wysłało kryptokurtę na adresy w nadziei na odzyskanie podwójnych pieniędzy. Dokładna kwota pobranych pieniędzy nie jest jasna, ale według Chainalysis główny adres używany przez oszustów skompromitował ich prawie ₿13 (117.000 dolarów), przy czym ₿4.34 pochodzi z jednego portfela:

Od zeszłej nocy żadne z funduszy pochodzących z hakowania na Twitterze nie zostały wysłane na giełdy, gdzie Huobi, Binance (którzy również zostali zhakowani) i inne giełdy twierdzą, że wpisywali na czarną listę adresy związane z otrzymanymi funduszami.

Twitter Reveals “Skoordynowana Inżynieria Społeczna” Ataki

Twitter był powolny w odpowiedzi na hack, ale w końcu zamknął dotknięte konta przed zbadaniem, co się stało. Dość wcześnie stało się jasne, że naruszenie było niezwykle poważne, być może nawet wewnętrzna praca. Jak zwykle, różne teorie stojące za hackiem na Twitterze pojawiły się zanim Twitter sam ujawnił przyczynę, obwiniając “skoordynowany atak inżynierii społecznej przez ludzi, którzy z powodzeniem skierowali część naszych pracowników z dostępem do wewnętrznych systemów i narzędzi”.

Po raz kolejny ilustruje to fakt, że ludzie są największym punktem awarii w każdym systemie bezpieczeństwa, a na wiele sposobów świat miał szczęście uciec. Z Twitter postrzegane jako podstawowy sposób, w którym niektóre z najpotężniejszych ludzi na świecie dzielą się swoimi opiniami i intencjami, fakt, że hakerzy używali niezrównany dostęp uzyskany przez hack Twitter spróbować ukraść niektóre Bitcoin był prawie niewiarygodne, jak podkreślił założyciel Waves Sasha Ivanov:

Sytuacja jest teraz pod kontrolą, z Twittera prowadzenie kont dotkniętych zablokowane, podczas gdy ich dochodzenie trwa. Bez wątpienia z czasem pojawi się więcej informacji, ale jasne jest, że oszuści stają się coraz bardziej przebiegli i szukają większych celów niż kiedykolwiek.